Telefon: Email: info@nodesan.com

E-Fatura İşlemleri

E-fatura işlemleri için öncelikle firmanızın vergi bilgilerinin doğru girilmiş olması gerekmektedir. Uygulama ayarlarındaki Fatura menüsündeki bilgilerin bir çoğu e-faturalarınızda kullanmak için eklenmiştir. Buradan Ticaret sicilno, mersis no, kep adresi gibi bilgileri de ekleyerek faturanızın üst başlığında bunların görünmesini sağlayabilirsiniz.

E-faturaların alt kısmındaki not bölümünde faturalarınıza eklediğiniz notlar, ve iban numaraları görünmektedir. Uygulama ayarları bölümündeki standart fatura notlarından her faturanın altında yazılmasını istediğiniz notları belirtebilirsiniz.

Fatura oluştururken ilk not alanına shift+enter tuşlarına basarak yeni satırlar oluşturabilirsiniz. Buradaki yazmış olduğunuz yazı birebir fatura üzerinde aynı formatta görünecektir.

Oluşturmuş olduğunuz e-faturaların karşı tarafa nasıl gideceğini önceden görmek isterseniz faturaların olduğu liste ekranında sağ tıklayarak UBL görüntüle seçilerek faturanın görüntüsüne ulaşılır. Buradaki görünrü E-Fatura görüntüsüdür. E-Arşiv faturadaki fark sadece e-arşiv logosu olacaktır.


Görüntülenme: 578