Telefon: Email: info@nodesan.com

Raporların Kullanımı

Raporların Kullanımı

Raporlar menüsündeki rapor listesinde ilgili raporlara çift tıklayarak raporları açabilirsiniz.

Aynı zamanda rapor listesinde ilgili raporun üzerine sağ tıklayarak raporu düzenleme moduna alabilirsiniz. 

Bir raporu düzenlemeden önce isterseniz bir kopyasını kopyalama menüsü ile oluşturabilirsiniz.

Rapor adını değiştirmek için Satırları Düzenle seçeneğini kullanınız. Böylece ilgili satır düzenlenebilir hale gelecektir.
Aynı zamanda tasarladığınız ya da var olan bir raporu dosyaya kaydet menüsü ile bilgisayarınıza şablon olarak kaydedebilir. Farklı bir ticari programda Dosyadan Ekle seçeneğini kullanarak aktarabilirsiniz.

Herhangi bir raporu mail ile gönderebilmek için mail ile gönder seçeneklerini kullanınız. Bunun için mail ayarlarını yapmış olmanız gerekmektedir. Program kendi içerisinde size mail gönderim ekranı açarak raporu mail ile göndermenizi sağlayacaktır.
Eğer bu raporları düzenli olarak mail ile göndermek istiyorsanız aşağıdaki gibi Günlük mail gönder sütununu seçip Gönderilecek mail adreslerini ve hergün hangi saatte gönderilmesi gerektiğini belirtiniz. Eğer bu kolonlar görünmüyor ise kolon başlıklarına sağ tıklayarak kolonları göster seçeneği seçilir. Açılan kolon listesinden ilgili kolonlar sürükleyerek istenilen kolon sırasına eklenir. Satırdaki mail adreslerini ve günlük mail gönder gibi seçenekleri değiştirmek için Satırları düzenle seçeneğine tıklanır. Değişiklikler yapılıp farklı bir satıra geçildiğinde program otomatik olarak değişiklikleri kaydedecektir.


 İlgili rapor tarih ya da farklı bir filtre gerektiriyor ise sol taraftaki menüden ilgili filtreler seçilir ve gönder butonuna basılır.
Görüntülenme: 521