Telefon: Email: info@nodesan.com

Cari Hesapların Aktarılması ve Açılış İşlemleri

Cari Hesapların Aktarılması ve Açılış İşlemleri

Program çalıştıktan sonra Finans menüsünün altından cari kart aktarımı menüsünden açılan form ile cari hesaplarınızı toplu olarak programa excel'den aktarabilir ve açılış bakiyelerini girebilirsiniz.

Açılan ekranda öncelikle aktarılacak cari hesap türü seçilir. Açılacak carilerin mükerrer olmaması için cari hesapların vergi numarası ya da koduna göre kontrol edilmesi için mükerrer kayıtlar sekmesi kullanılır.

Aktarmak istediğiniz excel dosyası ile buradaki sütunların sırası aynı olmalıdır. Bu sıralamayı excelden yapabileceğiniz gibi buradaki sütun başlıklarını sürükleyerekte birbirine eşit hale getirebilirsiniz.

Gözat butonuna bastıktan sonra cari hesaplar alttaki listeye gelecektir. Kaydet düğmesine basarak listeye gelen carileri programa aktarabilirsiniz. Bakiye sütununda açılış bakiyelerinin olması durumunda kaydet düğmesine bastıktan sonra karşınıza açılış fişi gelecektir. Burada cari hesapların bakiyeleri borç alacak sütunlarında listelenerek kaydetmeniz için hazır hale gelecektir. Bu fişi de kaydettikten sonra cari hesapların bakiyeleri de programa işlenmiş olacaktır.


Görüntülenme: 505