Telefon: Email: info@nodesan.com

Kaliteli yazılım nasıl olmalı?

Kaliteli olan bir ürün ya da hizmet kişinin ya da kuruluşun ihtiyaçları ile tam olarak örtüşmelidir. İhtiyacı karşılamayan, yetersiz, eksik, dayanıksız bir ürün nasıl kalitesiz olarak tanımlanıyor ise ihtiyaçtan fazlasını veren ürünlere de kaliteli diyemeyiz.

Kendinizi bir uçağın kokpitinde hayal edin, uçakta anormal giden bir şeyler var ve sizin bir şeylere müdahele etmeniz gerekiyor. Eğer kokpitte kullanmadığınız bir çok düğme var ise doğru müdaheleyi yapmak sizin için zaman alacaktır. Uçakta kullanmadığınız bir çok özellik böyle bir durumda size zor zamanlar yaşatacaktır.

İnsan kaynaklarını yönetirkende aynı şey geçerlidir. Bir insana çok az iş verirseniz ya da gereğinden fazla iş yüklerseniz verim alamazsınız.

Firmanızda kullanacağınız yazılımı seçerkende bu kalite unsurlarını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer mevcut işiniz bir İngiliz ya da Alman kültürü ile yürümüyor ise illaki bu şartları diretmeniz işlerinizin aksamasına, mevcut müşteri portföyünü kaybetmenize ve üretim süreçlerinizin aksamasına sebep olabilir.
Tabiki herşeyi kontrol altında tutmak güzel şeydir fakat bazen fazla kontrol fazla iş yükü getirir. Eğer tamamiyle bir otomasyon kullanmıyorsanız kontrol işlemleri daha fazla veri girişi ve daha fazla personel demektir.
Bazı sektörlerde işletmenizin ürettiği ürünlerin karlılığı tamamiyle bir otomasyona geçmenizi sağlayamayabilir. Ya da işletmenizi tam bir otomasyona geçirmek size ilerleyen zamanda bir getiri yerine sizi zarara sokabilir. Bu gibi durumlarda siz büyürken sizinle büyüyebilen yazılımlara ihtiyaç duyarsınız. Mevcut personelinize uyum sağlayabilecek ve sizinle bir takım arkadaşı olabilecek yazılımlar ilerleyen süreçte önünüzü daha net görmenizi sağlar.
Dünyanın önde gelen dev yazılım şirketlerinin ürettiği ürünler tartışmasız her imkanı sunmaktadır. Fakat özelliklerin çok fazla olması uyarlama yapacak kişilerin de yetenekli olmasını gerektirir.
Bir makina aldığınızı düşünün, üzerinde bir çok kontrol düğmesi olduğunda bu makinayı kullanacak personelide bulmak zorlaşacaktır. Oysaki sizin işinize yarayacak şekilde sadece o işe özel bir makina size getirildiğinde operasyonel maliyetleriniz düşecek, işlerinizi yönetmeniz kolaylaşacaktır.
Görüntülenme: 564